System bezpieczeństwa
Blue-Fox
Opaski monitorujące

Blue Fox

 

 

 

 

Dbałość o bezpieczeństwo na rekreacyjnych obiektach wodnych to nie tylko zapewnienie opieki doświadczonej kadry instruktorów oraz ratowników. By wyeliminować ewentualne ryzyko związane z błędami czy niedopatrzeniem, czynnik ludzki warto wesprzeć nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Każdy z właścicieli i zarządców prywatnych i ogólnodostępnych basenów wie, że nie da się przewidzieć wszystkich zachowań osób korzystających z obiektu. Dzięki Blue Fox można jednak zapobiec ich tragicznym konsekwencjom.   

 

Sercem systemu Blue Fox jest opaska monitorująca zachowanie użytkownika w basenie i uruchamiająca alarm w przypadku pojawienia się problemów. Opaska kontroluje głębokość, na jakiej znajduje się użytkownik oraz czas jego przebywania na tej głębokości. Ultradźwiękowy sygnał alarmujący jest wysyłany do odbiornika umieszczonego na ścianie basenu pod woda w momencie, kiedy pływająca osoba przebywa pod woda dłużej niż przewidziany w systemie czas.


Niebezpieczne sytuacje mogą często się zdarzać, zarówno w przypadku osób nie umiejących pływać, jak i dobrych pływaków. Również dzieci lubią zabawę, kto dłużej wytrzyma pod woda bez oddychania, co może doprowadzić do hipoksji i utonięcia. Osoba wskakująca do wody lub wpadająca do basenu może uderzyć się w głowę i stracić przytomność, co naraża je na szczególnie wysokie ryzyko utonięcia. Niektóre osoby postanawiają wejść do wody, mimo że nie umieją pływać, a w takich przypadkach Blue Fox jest nieocenionym urządzeniem. 


                                                                

                                                                                                                                                                                                                          

 


Dla kogo?

 

 


System bezpieczeństwa basenów Blue Fox ma zastosowanie w różnego rodzaju obiektach. Doskonale się sprawdzi w basenach przydomowych, hotelowych, ogólnodostępnych oraz w aquaparkach. Bez względu na charakter obiektu Blue Fox ma wspomóc ratowników, instruktorów dbających o bezpieczeństwo na basenie. Nie ma także żadnych przeciwwskazań by system działał na odkrytych obiektach. 

 

 

 

Basen publiczny
Basen prywatny Aquapark Basen hotelowy

 Jak to działa?

Zobacz jak Blue Fox ratuje ŻYCIE                  Programowanie

Operator systemu decyduje w jakich sytuacjach włączy się alarm. Oprogramowanie Blue Fox Control pozwala na zaprogramowanie tolerowanej głębokości i czasu przebywania na danej głębokości oraz naniesienie tych danych na opaskę. Programowanie opasek odbywa się za pomocą fabrycznego programu. W celu zmiany ustawień danej opaski należy przyłożyć ją na adapterze oraz wybrać głębokość (5 cm - 125 cm) oraz czas (5 sek - 95 sek) po przekroczeniu których włączy się alarm. Można też skorzystać z pięciu dedykowanych ustawień fabrycznych. 


Przykładowe sposoby programowania: Małe dziecko Dziecko (nie pływa)  Dorosły (nie pływa)  Dorosły (pływa) 
                                                                                                                          

Głębokość 5 cm

Czas 5 sekund

Głębokość 50 cm

Czas 10 sekund

Głębokość 80 cm

Czas 10 sekund

Głębokość 80 cm

Czas 20 sekund


Aktywna i pasywna ochrona - System Blue Fox daje obie możliwości


Aktywna ochrona monitoruje głębokość oraz czas na jakiej znajdują się korzystający z obiektu za pomocą opaski. Jeżeli, któreś z ustawionych parametrów zostaną przekroczone, to uruchomi się alarm.


Pasywna ochrona stosowana jest w czasie, gdy obiekt zamknięty jest dla klientów. Alarm zostanie włączony w sytuacji, gdy ktoś wpadnie do basenu - nawet bez opaski monitorującej. 


Obie opcje sprawiają, że Blue Fox nieustannie czuwa nad bezpieczeństwem. Zintegrowany system

Wdrożony system bezpieczeństwa Blue Fox może być także zintegrowany z dowolnym systemem obsługi klienta jak i szatnią elektroniczną. Opaska monitorująca może służyć także jako identyfikator klienta na poszczególnych strefach obiektu, można nią z powodzeniem zamknąć szafkę lub skorzystać z zakupów bezgotówkowych na obiekcie. Blue Fox może być również połączony z systemem łączności obiektu, w momencie alarmu ratownik dostanie bezpośrednio sygnał o zagrożeniu na swój radiotelefon.  • +

  Szatnia elektroniczna

  Polecamy integrację z szatnią elektroniczną opartą na zamkach zbliżeniowych hiszpańskiego producenta - OJMAR

   

  www.fitnet.pl/ojmar

 • +

  Kontrola dostępu

  Systemy kontroli dostępu do danych stref obiektu, pozwalające na monitorowanie usług z jakich korzysta klient. 

 • +

  Oprogramowanie

  ESOK (Elektroniczny System Obsługi Klienta)

   

  Więcej szczegółów na stronach poświęconym poszczególnym produktom - Fitnet2, Fcnet2, Wellnet2

 • +

  Transpondery

  Opaska monitorująca może posłużyć jako transponder będący identyfikatorem klienta. Dzięki temu spełni funkcję klucza, elektronicznego portfela, a podczas kąpieli zapewni bezpieczeństwo.

Instalacje

System bezpieczeństwa Blue Fox wdrożony jest na obiektach na całym świecie, najwięcej instalacji tego typu znajduje się w Szwajcarii. Poniżej znajduje się lista wybranych obiektów korzystających z systemu.Niemcy:
 • Bäder Burghausen, Burghausen 
 • Traumbad Elypso, Deggendorf

Szwajcaria:

 • Hallenbad Speicher 
 • Hallenbad Bolligen 
 • Parkhotel Vitznau
 • Stilhaus Oftringen
 • Naturbad Breitenbach 
 • Hallenbad Weiherweg Basel
Austria:
 • Auster Wellnessbad, Eggenberg (Graz)
 • Freibad Ragnitzbad, Graz
 • Therme, Bad Blumau
Francja:
 • Aquaval Piscine
 • Centra Aquatic la Pleine
Australia:
 • Warringah Aquatic Center, Sydney
Białoruś:
 • Freestyle, Mińsk
Chiny:
 • Aberdeen Marina Club (Shangri-La Group)

 
                                                             
      

Film demonstracyjny

Kontakt


W przypadku pytań napisz do nas maila na adres biuro@fitnet.pl lub zostaw swoje dane poprzez formularz kontaktowy. Jesteśmy również dostępni pod numerem telefonu 52 552 94 44                                                        


*pola obowiązkowe

Poznaj nasze produkty

Nasi partnerzy