System bezpieczeństwa
Blue-Fox
Opaski monitorujące

Blue Fox

 

 

 

 

Dbałość o bezpieczeństwo na rekreacyjnych obiektach wodnych to nie tylko zapewnienie opieki doświadczonej kadry instruktorów oraz ratowników. By wyeliminować ewentualne ryzyko związane z błędami czy niedopatrzeniem, czynnik ludzki warto wesprzeć nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Każdy z właścicieli i zarządców prywatnych i ogólnodostępnych basenów wie, że nie da się przewidzieć wszystkich zachowań osób korzystających z obiektu. Dzięki Blue Fox można jednak zapobiec ich tragicznym konsekwencjom.   

 

Sercem systemu Blue Fox jest opaska monitorująca zachowanie użytkownika w basenie i uruchamiająca alarm w przypadku pojawienia się problemów. Opaska kontroluje głębokość, na jakiej znajduje się użytkownik oraz czas jego przebywania na tej głębokości. Ultradźwiękowy sygnał alarmujący jest wysyłany do odbiornika umieszczonego na ścianie basenu pod woda w momencie, kiedy pływająca osoba przebywa pod woda dłużej niż przewidziany w systemie czas.


Niebezpieczne sytuacje mogą często się zdarzać, zarówno w przypadku osób nie umiejących pływać, jak i dobrych pływaków. Również dzieci lubią zabawę, kto dłużej wytrzyma pod woda bez oddychania, co może doprowadzić do hipoksji i utonięcia. Osoba wskakująca do wody lub wpadająca do basenu może uderzyć się w głowę i stracić przytomność, co naraża je na szczególnie wysokie ryzyko utonięcia. Niektóre osoby postanawiają wejść do wody, mimo że nie umieją pływać, a w takich przypadkach Blue Fox jest nieocenionym urządzeniem. 


                                                                

                                                                                                                                                                                                                          

 


Poznaj nasze produkty

Nasi partnerzy