Czytniki to urządzenia rozpoznające kartę, opaskę, brelok. Mogą być podłączone bezpośrednio do komputera recepcyjnego, do bramki kontroli przejścia lub montowane na ścianie. Urządzenia te są często elementem całej instalacji kontroli dostępu. Mogą pracować w warunkach zewnętrznych, podwyższonej temperatury oraz wilgotności.

Czytnik Deskowy

 

Czytnik służy do odczytu kodów transponderów typu UNIQUE i/lub Mifare. Komunikacja czytnika z komputerem jak i jego zasilanie odbywa się przez port USB. Po każdym zbliżeniu transpondera do czytnika, następuje odczyt jego kodu (SN). Prawidłowy odczyt sygnalizowany jest krótkim sygnałem dźwiękowym. Jednocześnie kod transpondera wysyłany jest do komputera (oprogramowania odczytującego). Czytnik wspiera obiekty z zamontowanymi zamkami Ojmar typu OTS (Basic oraz Advance) – możliwy odczyt odpowiednich sektorów danych i przekazanie ich do oprogramowania.

Czytnik Laserowy

 

Czytnik służy do odczytu kodów kreskowych z kart karnetowych jak i towarów wprowadzonych na magazyn. Pozwalaj na pracę zarówno w trybie ręcznym, jak również stacjonarnym, do którego automatyczne przejście, połczone z deaktywacj przycisku , następuje po umieszczeniu czytnika w statywie.

Czytnik FKD

 

Czytniki FKD są przeznaczone do pracy w systemach kontroli dostępu (ESOK/Fitnet). Czytniki pełnią funkcję urządzenia podrzędnego/końcowego/wykonawczego i nie mogą samodzielnie dozorować
przejścia. Czytniki FKD umożliwiają zarówno odczyt numeru seryjnego karty zbliżeniowej (CSN) jaki i numeru programowalnego (PCN) zapisanego w szyfrowanych sektorach pamięci na transponderze. Wykorzystanie programowalnego numeru karty zabezpiecza ją przed duplikowaniem co zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa całego systemu kontroli dostępu.