Czytniki RFID to urządzenia rozpoznające kartę, opaskę, brelok. Mogą być podłączone bezpośrednio do komputera, bramki kontroli przejścia lub montowane na ścianie. Urządzenia te są elementem całej instalacji kontroli dostępu. Mogą pracować w warunkach zewnętrznych, podwyższonej temperatury oraz wilgotności.

Czytnik RFID USB

 

Czytnik służy do odczytu transponderów typu UNIQUE i/lub Mifare. Komunikacja czytnika z komputerem jak i jego zasilanie odbywa się przez port USB. Po każdym zbliżeniu transpondera do czytnika, następuje odczyt jego kodu (SN). Prawidłowy odczyt sygnalizowany jest krótkim sygnałem dźwiękowym. Jednocześnie kod transpondera wysyłany jest do komputera (oprogramowania odczytującego). Czytnik wspiera obiekty z zamontowanymi zamkami Ojmar typu OTS (Basic oraz Advance) – możliwy odczyt odpowiednich sektorów danych i przekazanie ich do oprogramowania (numer zamkniętej szafki).

Czytnik Laserowy

 

Czytnik służy do odczytu kodów kreskowych z kart abonamentowych jak i sprzedawanych towarów. Pozwala na pracę zarówno w trybie ręcznym, jak również stacjonarnym, do którego automatyczne przejście następuje po umieszczeniu czytnika w statywie.

Czytnik FKD

 

Czytniki FKD są przeznaczone do pracy w systemach kontroli dostępu (ESOK/Fitnet). Pełnią funkcję urządzenia odczytującego i sterującego elementami wykonawczymi. Czytniki FKD umożliwiają zarówno odczyt numeru seryjnego karty zbliżeniowej (SN) jaki i numeru programowalnego (PCN) zapisanego w szyfrowanych sektorach pamięci na transponderze. Wykorzystanie programowalnego numeru karty zabezpiecza ją przed duplikowaniem co zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa całego systemu kontroli dostępu.